FAQ

 

1.Chcę podjąć pracę za pośrednictwem Waszej firmy, co muszę zrobić?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wysłanie swojego CV na adres info@up-recruitment.pl lub zgłoszenie swojej kandydatury za pośrednictwem rejestracji on-line. Możesz również odwiedzić nas w naszym biurze w Tarnowie. Następnie z wybranymi osobami skontaktuje się nasz koordynator, wtedy udzieli szczegółowych informacji dotyczących pracy, a także zapyta o preferowany termin wyjazdu i okres pobytu.

 

2. Kiedy i skąd jest wyjazd?

Termin wyjazdu ustalany jest indywidualnie w zależności od miejsca zamieszkania kandydata. Nasze biuro rezerwuje miejsce w busie na dzień najbliższy dacie wybranej przez kandydata, koszty przejazdu opłaca kandydat.  Busy dostępne są na terenie całej Polski, więc bardzo prawdopodobne, że kandydat będzie mógł jechać ze swojego miejsca zamieszkania lub pobliskiej miejscowości.

 

3. Co muszę wziąć ze sobą?

Przede wszystkim ważny i nie uszkodzony dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Poza tym należy ze sobą zabrać pościel (kołdrę i poduszkę) lub śpiwór.

 

4. Czy wymagana jest znajomość języka obcego?

To zależy od oferty, najczęściej jednak wymaga się od mężczyzn znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym. W przypadku kobiet znajomość języka nie jest wymagana.

 

5. Jakie oferty pracy są dostępne w Państwa biurze?

Nasza działalność skupia się przede wszystkim na sektorze rolniczym – jest to głównie praca w szklarniach przy pielęgnacji kwiatów.

 

6. W jakich krajach można podjąć pracę?

Obecnie skupiamy się na pracy w Holandii, jednak w miarę upływu czasu będziemy poszerzać swoją ofertę.

 

7. Jak długo trwa proces rekrutacyjny?

Od momentu zapadnięcia decyzji o wyjeździe wszystko zależy od tego, kiedy kandydat chce wyjechać. Jeśli zaś chodzi o etap od złożenia aplikacji do decyzji – w większości przypadków czas oczekiwania na decyzję wynosi 2-3 tygodnie.

 

8. Czy oferujecie wyjazdy dla par/grup?

Tak, jeżeli dysponujemy miejscami pracy dla kilku osób w jednym czasie, istnieje możliwość wspólnego wyjazdu. W takim wypadku jesteście kwaterowani razem, ale nie ma gwarancji, że będziecie pracować u jednego zleceniodawcy.

 

9. Jak długi jest okres pobytu za granicą?

Pracodawca preferuje zatrudnianie osób na okres nie krótszy niż 4-6 miesięcy. Niemniej jednak istnieje możliwość podjęcia pracy na krótszy okres czasu.

 

10. Czy ta praca jest legalna?

Tak, nasza agencja oferuje jedynie legalną pracę, posiadamy również certyfikat nadany przez Marszałka Województwa Małopolskiego potwierdzający wiarygodność naszej agencji (wpis nr 13887)

 

11. Ile kosztuje przejazd z Polski do Holandii? Kto go organizuje?

Nasze biuro rezerwuje miejsce w busie, jednak koszty przejazdu ponosi kandydat. Koszt przejazdu uzależniony jest od miejsca zamieszkania kandydata ( ok. 330zł). Można również pojechać własnym samochodem, jednak pracodawca nie zwraca kosztów paliwa.

 

12. Czy Wasza firma zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie?

Tak, nasza agencja zapewnia zakwaterowanie w zwykłych domach lub mieszkaniach do 7-8 osób (zdjęcia przykładowych mieszkań można znaleźć w dziale Galeria). W każdym domu jest zapewniony dostęp do sprzętów AGD i RTV, w pełni wyposażonej kuchni i łazienki, a także dostęp do bezprzewodowego Internetu. Wyżywienie należy sobie zapewnić we własnym zakresie.

 

13. Czy w czasie pobytu w Holandii jestem ubezpieczony?

Każdy pracownik w trakcie wykonywania pracy w Holandii podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, które obejmuje m.in. podstawową opiekę zdrowotną, pobyt w szpitalu, podstawowe leki itd.

 

14. Czy do pracy wymagany jest specjalny ubiór?

Ubranie do pracy ma być przede wszystkim wygodne – t-shirt, legginsy, dres itp. Jedyny warunek to pełne obuwie (trampki, adidasy).

 

15. Ile godzin tygodniowo trzeba przepracować?

Średnia ilość godzin pracy w Holandii wynosi 38 godzin. Ilość ta może się nieznacznie różnić tydzień do tygodnia. Istnieje możliwość wypracowania nadgodzin.

 

16. Jak wypłacane są wynagrodzenia i jakie są stawki?

Wynagrodzenia wypłacane są tygodniowo. Stawki naliczane są godzinowo w następującym schemacie (podane kwoty są kwotami brutto):

  • 18 lat – € 8.00
  • 19 lat – € 8,75
  • 20 lat – € 9,00
  • 21 lat i wicej -€ 9,94
  • dodatek urlopowy: 8%
  • nadgodziny: 135% stawki zasadniczej

 

17. W jaki sposób wypłacane jest wynagrodzenie?

Wynagrodzenie jest wypłacane cotygodniowo przelewem na podany numer konta. Konto musi być walutowe lub holenderskie – jeśli pracownik go nie posiada, nasi koordynatorzy pomogą je założyć.

 

18. Jakie koszty ponoszę podczas pobytu?

Podczas pobytu pracownik ponosi następujące koszty:

  • € 89,50 / tydz. – koszt zakwaterowania,
  • € 25,66 / tydz. – koszt ubezpieczenia zdrowotnego
  • transfer dom-praca-dom  – Bezpłatne firmowym samochodem lub rowerem

Koszty te cotygodniowo są potrącane z wynagrodzenia pracownika.

 

19. Na czyją pomoc mogę liczyć w Holandii?

Oprócz pomocy z naszej strony, w Holandii pracowników wspierają polscy koordynatorzy. Jeśli kontakt z nimi jest utrudniony lub niemożliwy, mogą się Państwo kontaktować z biurem Up Recruitment (namiary w zakładce Kontakt).

 

20. Co to jest numer SoFi i czy muszę go wyrobić?

Numer SoFi jest obowiązkowo nadawanym odpowiednikiem polskiego NIP-u. Nie jest wymagane, aby kandydat go posiadał przed przyjazdem do Holandii, nasi koordynatorzy pomogą na miejscu wypełnić wszelkie dokumenty związane z wystąpieniem o nadanie tego numeru.

 

21. Ile kosztują Wasze usługi?

Nasza agencja działa w pełni legalnie, dlatego nie pobieramy opłat od kandydatów.